Korzyści z coachingu

Istnieje wiele różnych powodów, dla których ludzie przychodzą na sesje coachingowe, pewnie możesz podać jeszcze kilka innych niż te, które przytaczamy poniżej. I bardzo dobrze, każdy z nas doskonale wie, czego mu trzeba, Ty wiesz najlepiej, co w tej chwili jest dla Ciebie najważniejsze. Dzięki pracy coachingowej:

Precyzyjnie określisz swoje cele Żeby być skutecznym warto stawiać sobie jasne cele. Odkryjesz, czego naprawdę pragniesz, co jest zgodne z Twoimi wartościami, co jest Twoim priorytetem. Zobaczysz swoją rzeczywistość z różnych perspektyw, sprawdzisz, czy cele, które realizujesz są rzeczywiście Twoje. Osiągniesz równowagę między ważnymi obszarami swojego życia Zobaczysz swoje życie, jako różnorodny i kompletny wszechświat, w którym jest miejsce na realizacje Twoich potrzeb. Opanujesz sposoby, które pozwolą Ci zadbać o równowagę między pracą, a odpoczynkiem, spędzaniem czasu z innymi ludźmi i ze sobą samym, zabawą i obowiązkiem.
Dotrzesz do celu krótszą drogą  Pytania, które usłyszysz, zadania, które będziesz realizować, ćwiczenia, które pozwolą Ci zbadać własne myśli, przekonania i doświadczyć emocji – to elementy, które sprawią, że Twoja droga do wyznaczonego celu będzie prostsza, krótsza, mniej wyczerpująca.  Opracujesz konkretny plan działania, w którym wykorzystasz odkryte właśnie możliwości i talenty. Dowiesz się, co tak naprawdę Ciebie motywuje. Odkryjesz, co możesz zmienić, by zoptymalizować swoje działania. Rozwiniesz umiejętności przydatne w życiu Będziesz miał możliwość realnej zmiany, opanowania, przećwiczenia i utrwalenia umiejętności: skutecznej komunikacji, pokonywania stresu, podejmowania decyzji, budowania autorytetu, asertywności, ustalania priorytetów i innych, jakie właśnie Tobie są potrzebne. Coaching jest okazją do wdrożenia konkretnych umiejętności, które znasz z wielu szkoleń, na których byłeś, przeczytanych książek czy wysłuchanych prelekcji. Przestaną być „osobną” częścią Ciebie, w zamian za to staną się Twoimi codziennymi sposobami radzenia sobie w życiu.
Odniesiesz sukces zawodowy Zaplanujesz swoją karierę zawodową. Znajdziesz sposoby, które pomogą Ci pokierować swoją karierą w najlepszy dla Ciebie sposób. Może myślisz o zmianie pracy czy profesji, albo o awansie, czy zbudowaniu swojej pozycji w nowym miejscu pracy? Może chcesz być lepszym liderem, menadżerem, cennym członkiem zespołu? Może zależy Ci na znalezieniu nowych pomysłów czy idei użytecznych w realizacji celów biznesowych? Zwiększysz swoje korzyści płynące z pracy, także finansowe Jednym z rezultatów będzie zwiększenie Twojej efektywności i skuteczności w pracy. Będziesz lepiej wykorzystywać czas, swoje talenty i środki, jakie masz do dyspozycji. Zaczniesz uzyskiwać ponadprzeciętne wyniki dzięki innowacyjności i swoim na nowo odkrytym i rozwijanym umiejętnościom. Przełoży się to na większe dochody. Dla Ciebie i dla firmy, w której pracujesz.
Lepiej poradzisz sobie w sytuacji zmiany Zmiany, zmiany, zmiany… To jedna z niewielu pewnych w życiu rzeczy. Nie są łatwe, nawet te prowadzące do dobrego. Dzięki pracy z coachem przejdziesz przez nie sprawniej, a trudne emocje staną się Twym sojusznikiem. Rozważysz możliwości działania, zaplanujesz je, poszukasz wsparcia. Wyjdziesz silniejszy z kryzysu. Wykorzystasz potencjał tkwiący w zmianie. Zwiększysz swój wpływ na otaczający Cię świat Poznasz siebie, uświadomisz sobie, co jest dla Ciebie ważne, co leży w Twojej strefie wpływu, a co poza nią. Poczujesz, że masz wpływ i siłę sprawczą, która pozwoli Ci zmieniać świat tam, gdzie jest to możliwe i zaakceptować to, co zaakceptować należy. I sam zdziwisz się jak dużo spraw znajdzie się w tej pierwszej grupie…

Przejdź do : Coaching, Jak przebiega praca coachingowa, Rodzaje coachingu

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *