CZYM JEST COACHING?

To, co dla nas jest najważniejsze w coachingu, to podkreślenie jedynej w swoim rodzaju relacji między klientem a coachem. Kodeks etyczny ICF definiuje coaching jako partnerską współpracą z klientami w prowokującym do myślenia i kreatywnym procesie, który inspiruje ich do maksymalizacji swojego osobistego i zawodowego potencjału. Fundamentem tak rozumianego coachingu są ważne założenia co do istoty tego, kim jesteś, jaki jesteś. Wierzymy, że jesteś osobą mającą wszystkie niezbędne do szczęśliwego, spełnionego życia zasoby, zdolności, możliwości.

Celem coachingu – określonym na najwyższym poziomie ogólności jest uwolnienie i rozwój Twojego potencjału. Przechodząc proces coachingowy stajesz się świadomy swoich mocnych stron, potrafisz wykorzystać swoje doświadczenia, umiejętności i cechy do podejmowania najlepszych dla siebie decyzji, zdobywania swoich celów, realizowania swoich potrzeb i zamierzeń. To Ty wybierasz cel, do którego zamierzasz dotrzeć. To Twoje wartości, postawy, potrzeby i uczucia są drogowskazami. Ty wiesz najlepiej, co dla Ciebie jest dobre. Jesteś autorem swego życia, projektantem zmian, realizatorem podjętych działań.

Po co Ci więc coach? Czasami warto jest przyjrzeć się sobie z innej perspektywy, odkryć coś, co od dawna czekało na snop światła, głębiej zrozumieć siebie i innych, spróbować czegoś innego, odważyć się na konkretne działanie. I wytrwać. Każdy z nas, jako Twój coach słuchając Ciebie, zadając trafne pytania, dzieląc się swoimi odczuciami, obserwacjami i wiedzą może wesprzeć Cię na tej drodze: zainspirować do podjęcia decyzji, pomóc w zbudowaniu konkretnych planów działania, odnalezieniu motywacji do ich realizacji. Będziemy Ci towarzyszyć, kiedy będziesz w realnym świecie wdrażać swój plan.

Fundamentem relacji, w jakiej odbywa się nasza praca jest zaufanie. Gwarantujemy Ci poufność i zachowanie w tajemnicy wszystkiego, o czym będzie mowa w trakcie sesji coachingowych. Zadbamy o bezpieczną atmosferę naszych spotkań, na których będziesz mieć okazję do własnych poszukiwań i eksperymentów. Możesz liczyć na nasze 100% zaangażowanie, uważność i kompetencje zawodowe.

Czym więc jest coaching? Jest rozmową. Wyjątkową rozmową. Ale coaching, to nie tylko gadanie. Coaching to działanie. Twoje działanie. Zadania, które będziesz wykonywać między sesjami są bezcenną częścią procesu. Bez nich nie ma coachingu. Bez nich nie ma zmiany.

Jeżeli istnieje coś, cokolwiek, co chcesz zmienić w swoim życiu, zdecyduj się i zrób coś z tym.( …)
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.
(…)
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.
A jeśli to nie zadziała, zrób coś innego.                                      

David Taylor „Trener bez maski”

 Co może dać Ci coaching?

Zobacz jak działa coaching

Jak przebiega praca coachingowa?

Rodzaje coachingu