Coaching menedżerski

Zostałeś dyrektorem generalnym, menedżerem operacyjnym czy może awansowałeś i pierwszy raz jesteś szefem zespołu? Masz plany, oczekiwania, pomysły. Przed Tobą nowe wyzwania. Nagle okazuje się, że wszystko to, w czym byłeś do tej pory dobry, Twoje umiejętności i sposoby pracy nie są wystarczające. Potrzeba Ci czegoś więcej: przetestowania własnych pomysłów na strategię, rozwinięcia nowych umiejętności menedżerskich, metod aktywnego rozwiązywania nowych problemów.

Zostałeś zobowiązany do tego, żeby dział, którym zarządzasz uzyskał lepsze wyniki. Znowu. Cokolwiek to oznacza w Twojej sytuacji, wiesz, że nie będzie łatwo. Jak to zrobić? Jak przełożyć cyferki z planów ustalanych przez „górę” na konkretne działania Twoich pracowników? Jak ich do tego przekonać? Jak przełamać ich opór? Jak zdobyć wsparcie dla realizacji Twoich pomysłów? Jak…?

Jesteś menedżerem, któremu powierzono zadanie przeprowadzenia istotnej zmiany w organizacji. Wiesz, że ta zmiana jest dla Was wielką szansą. I wiesz, że nie wszyscy ludzie jej chcą: bo więcej pracy z tym będzie, a nowy software z pewnością będzie się zawieszał i co komu przeszkadzało, żeby było tak jak jest…

Jesteś dyrektorem generalnym. Zarządzasz dużą organizacją. Na co dzień spotykasz się z wieloma ludźmi, rozwiązujesz różne sprawy. Podejmujesz decyzje. Pracujesz. Analizujesz. Zastanawiasz się. Chcesz spojrzeć na to z dystansu. Potrzebujesz kogoś, z kim będziesz mógł porozmawiać o swoich wątpliwościach, zobaczyć ważne kwestie z innej perspektywy. Osiągnąłeś bardzo dużo, jesteś dobry w tym, co robisz i potrzebujesz miejsca, przestrzeni, żeby bardziej świadomie kierować swoim życiem zawodowym.

Takich kroków, przejść na Twojej scieżce rozwoju zgodnie z koncepcją  Ram Charan; Stephen Drotter; James Noel opisaną w „The Leadership Pipeline” jest 6.

Sciezka przywództwa

Każde z przejść na ścieżce rozwoju wymaga: oparcia na nowych wartościach, innego niż dotychczas podziału dostępnego czasu, zmiany horyzontu planowania działań, szerszego spojrzenia na stawiane przez otoczenie wyzwania, odmiennego spojrzenia na cele i kierunki rozwoju swoich sieci znajomości. To wszystko powoduje, że za każdym razem, gdy jesteś na etapie przejścia, potrzebujesz na nowo zdefiniować swój własny, unikalny sposób spełnienia stawianych Ci wymagań.

Jeśli czytając te opisy myślisz: Tak, to o mnie!, to może warto żebyś zdecydował się na coaching menedżerski.

executive

%d bloggers like this: