Reguły Coaching Improv- cz.5

“Obudź się na dary”

W życiu:

Każdy nas jest w jakimś miejscu swojej drogi życiowej. Wiele osiągnęliśmy sami i celem tej reguły jest uświadomienie sobie, że nie jesteśmy sami i jak wiele zawdzięczamy innym. Gdy czytasz te słowa to patrzysz być może na ekran monitora, tabletu, smartfonu i pomyśl przez chwilę jak wielu ludzi było zaangażowanych aby to było możliwe. Będzie ich już całkiem sporo, gdy pomyślisz tylko o tym konkretnym urządzeniu a co jeśli pomyślisz o tych co wymyślili takie urządzenia, a może nawet o ich poprzednikach, itd.  Rozejrzyj się i pomyśl ile innych urządzeń, sprzętów Cię otacza, w co jesteś ubrany. Za każdym przedmiotem stoi cały szereg ludzi, którym to zawdzięczasz. Pomyśl chwilę z wdzięcznością o nich. Przypomnij sobie ludzi, których spotkałeś na swoje drodze życia, zacznij od najbliższych i poszerzaj ten krąg. Uświadomisz sobie, że jesteś częścią ogromnej społeczności, i że każdy z nas coś otrzymuje od innych. Praktykowanie wdzięczności za wkład tych wszystkich , często bezimiennych ludzi, pomaga dostrzegać ich i pomaga nawiązać i utrzymywać dobre relacje z otoczeniem

Dla coacha:

To motto ma zastosowanie do Ciebie, i do klienta. Zapraszaj swojego klienta do dostrzegania wkładu innych, do praktykowania wdzięczności. Sam też pamiętaj o tej regule, łatwiej nam akceptować innych, gdy widzimy jak wiele im zawdzięczamy. Twoi klienci też są częścią tego „tłumu”, któremu możesz podziękować za to gdzie i kim jesteś.

 

“Proszę, popełniaj błędy”

W życiu:

Chyba wszyscy znamy powiedzenie „Tylko ten nie popełnia błędów, kto nic nie robi”. I jak? Znacie? A stosujecie się do niego? Trudne? Dla mnie i owszem, bo nauczono nas w szkole, że liczy cię bezbłędność odpowiedzi a każdy błąd  skutkuje gorszą oceną. Jeżeli zastanowimy się nad tym jak uczy się dziecko, zanim pójdzie do szkoły, to zobaczymy, że robi to metodą prób i błędów. Przewraca się, wstaje i próbuje znów, aż do czasu, gdy się nauczy. A co robią mądrzy rodzice? Nie krytykują, nie oceniają a wspierają i starają się zapewnić bezpieczne warunki do nauki, takie, że jej koszt jest akceptowalny. Jeśli się nad tym zastanowić to każdy z nas znajduje się w sytuacji uczącego się chodzić dziecka za każdym razem, gdy chcemy zrobić coś innego, nowego. Nie wiemy jakie „ruchy” zapewnią nam utrzymanie równowagi i przybliżą nas w kierunku upatrzonego celu. Cóż nam pozostaje? Wyrzucić z oceny , wynikające w wielu lat edukacji i pracy, zgodnie z którymi, pomyłka, porażka to coś niewybaczalnego, a przyjąć strategię uczącego się chodzić dziecka. Próbować, padać, podnosić się i próbować ponownie. Bo tylko w wyniku próby dowiadujemy się co działa, jest skuteczne a co nie. Z tego też powodu uważam, że każdy błąd należy świętować, bo daje nam szansę wyciągnięcia wniosków i dodatkowo jest dowodem na odwagę jaką się wykazaliśmy. Oczywiście dotyczy to sytuacji gdy nie popełniamy tego samego błędu wielokrotnie, bo trudno to będzie nazwać nauka

 

Dla coacha:

Ty też masz prawo popełniać błędy. Próbuj, korzystaj z intuicji, proponuj nowe narzędzia. Korzystaj z informacji zwrotnej. Pamiętaj, że każda interwencja wymaga odwagi. Ciesz się z każdej próby i wyciągaj wnioski. Gdy coś dostrzegasz , pokaż to, jeśli masz rację to super a jak nie, to klient powie Ci o tym i dostarczy nowych informacji.  Warto notować sobie swoje refleksje, wnioski.

Comments (0)

 1. Your comment is awaiting moderation.
  Odpowiedz

  Создание искусственного водоема — одно из главных направлений работы нашей организации. У нас вы можете заказать строительство плавательного пруда, который может быть предназначен для отдыха и купания, разведения рыбы орошения территории. Также, на вашем участке мы готовы разработать и построить пруд ландшафтно-декоративного назначения, построить альпийскую горку или любое другое водное сооружение.
  строительство пруда пленка.
  Декоративный пруд – отличное место отдыха для всей семьи! Обустроенный нами пруд будет отвечать всем вашим требованиям и пожеланиям, а также сможет гармонично влиться в существующий ландшафт дачи, на которой он будет находиться.
  ОСНОВНЫЕ РАБОТЫ ПО СТРОИТЕЛЬСТВУ ПРУДА.
  После утверждения проекта Заказчиком, приступаем к подготовке места для строительства пруда (разметка, нивелирование высот, и прочее) Следующим этапом идет формирование котлована и при необходимости монтаж системы водоотведения грунтовых вод. Грамотная подготовка котлована является залогом долголетия эксплуатации водоема и его безупречной формы. Затем делается гидроизоляция пруда специальными материалами. И в завершение – пруд декорируется натуральным камнем или архитектурным бетоном, имитирующим камни или скалы. Все этапы крайне важны – и непрофессиональное отношение к любому из них – приведет к нежелательным последствиям.

  Подробности –
  строительство пруда для разведения рыбы,
  строительство плотины для пруда,
  строительство пруда цена.
  Источник –
  строительство пруда копани,
  строительство пруда на участке.

 2. Your comment is awaiting moderation.
  Odpowiedz

  Создание искусственного пруда — одно из главных направлений работы компании супер-пруд. У нас вы можете заказать изготовление пруда, который может быть предназначен для отдыха и купания, разведения рыбы орошения территории. Также, на вашем участке мы готовы изготовить водоем ландшафтно-декоративного назначения, построить бассейн или любой другой водный объект.
  строительство пруда на земельном участке.
  Создание искусственного пруда – красота и комфорт с минимальными затратами. Красивый искусственный пруд небольшого размера гармонично впишется в оформление любого дачного участка. Обустроим для Вас пруд – красиво и недорого!
  С ЧЕГО НАЧИНАТЬ СТРОИТЕЛЬСТВО ИСКУССТВЕННЫХ ПРУДОВ?
  Начинать любой проект по ландшафтному дизайну нужно с создания эскиза. При строительстве прудов работа над проектом занимает не меньше времени, чем формирование котлована и гидроизоляционные работы, ведь именно на этом этапе закладываются основы будущего водоема и определяется технология строительства дачного пруда.

  Подробности –
  строительство пруда цена,
  разрешение на строительство пруда,
  строительство декоративного пруда.
  Источник –
  стоимость строительства прудов,
  строительство пруда ключ.

Leave a comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *